بازی, درآمد از بازی

استریم بازی چیست

کسب درآمد با استریم بازی

در کنار همه‌گیر شدن اینترنت پرسرعت در سراسر دنیا و گسترش ابزارها و سرویس‌ها، ابزار و امکانات گوناگون نرم‌افزاری و سخت‌افزاری، روش‌های متعددی برای درآمدزایی شکل گرفته‌ است که گیم استریم یکی از آن‌هاست.  گیم استریم یکی از پرطرفدارترین مشاغل اینترنتی محسوب می‌شود چراکه در کنار تفریح و سرگرمی، پول‌ساز نیز هست. در دنیای گیم به یک پدیده‌ی گسترده، جذاب و درآمدزا تبدیل شده است. برای آشنایی بیش‌تر با این پدیده‌ی جذاب و درآمدزا، و اطلاع از روش‌ها و تکنیک‌های درآمدزایی با گیم استریم در ادامه با زرین‌پال همراه شوید.

استریم چیست؟

استریم کردن یک جریان محتوایی، با ماهیت انتقال تجربه‌های جذاب و هیجان‌انگیز برای مخاطبان و علاقه‌مندان بازی‌های رایانه‌ای است که این روزها، محبوبیت بسیاری دارد. با وجود این‌که استریمرهای ایرانی از حمایت مالی خوبی برخوردار نمی‌شوند، اما همچنان با شوق و علاقه‌ی زیاد، به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

استریمر کیست؟

استریمر کسی است که در حال انجام یک بازی ویدیویی، از محتوای خود ویدیو‌ تهیه می‌کند و در حالت‌های مختلفی، به عنوان مثال به صورت پخش زنده‌، یا به صورت پخش بعد از ضبط کامل ویدیو، از طریق اینترنت و پلتفرم‌های مخصوص استریمینگ با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارد. هدفی که یک گیم استریمر دنبال می‌کند می‌تواند اشتراک یک تجربه‌ از بازی‌، انتشار راهنمای بازی، نقد و بررسی بازی، یا مواردی از این قبیل باشد. در تمام موارد گفته شده، گیم استریمر می‌تواند این محتوا را با هدف تفریح و سرگرمی تولید و عرضه کند یا به عنوان یک استریمر حرفه‌ای که دارای ابزارهای تخصصی و مخاطبان وسیع است یک هدف را که همان انتشار محتوا و درآمدزایی با گیم استریم است را دنبال کند.

لایو استریم یا استریم کردن به صورت زنده چیست؟

پخش زنده‌ و همزمان یک بازی ویدیویی هنگام وقوع آن با عبارت لایو استریم (Live Stream) شناخته می‌شود. لایو استریم تنها مختص بازی‌های ویدیویی نیست بلکه ممکن است شامل مواردی مانند مسابقات ورزشی، ایونت‌های تبلیغاتی، مراسم رسمی و غیررسمی، آموزش‌های آنلاین، رونمایی از یک محصول جدید و به صورت کلی هر گونه برنامه‌ای نیز باشد. به معنای ساده‌تر وقتی در حال تماشای یک ویدیو در آپارات هستید یا در اپلیکیشن‌های پادکست‌خوان، به پادکست موردعلاقه‌‌ی خود گوش می‌دهید، در حال دریافت محتوای این وب‌سایت‌ها به‌صورت Real Time (لحظه‌ای) هستید.

در حقیقت وقتی یک ثانیه از ویدیو یا پادکست به دستگاه شما ارسال می‌شود، می‌توانید همان یک ثانیه را دریافت کرده، ببینید و بشنوید. بنابراین وقتی می‌گوییم گیم‌استریم به صورت Real-Time یعنی « محتوایی که بلافاصله پس از انتشار، در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. همان‌طور که به آن اشاره کردیم گیم استریم یکی از مهم‌ترین شاخه‌های لایواستریم‌ها محسوب می‌شود. به این صورت که فرد استریمر، با استفاده از موبایل یا کامپیوتر دسکتاپ خود، و در حال بازی کردن، صحنه‌های گیم و در برخی موارد تصویر خودش را به صورت آنلاین با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارد.

وسایل و ابزار مورد نیاز استریم

برای درآمدزایی با گیم استریم، ابزارها و دستگاه‌های سخت‌افزاری متنوعی در بازار دیجیتال وجود دارند که با وجود این که هر کدام ویژگی و کارکرد متفاوتی برای خود دارند اما در برخی قابلیت‌ها با یکدیگر اشتراک دارند. به عنوان مثال اکثر این دستگاه‌ها از فضا و حافظه‌ی ذخیره‌سازی نسبتا خوبی برای نگه داشتن و ذخیره کردن فایل‌های ویدیویی و صوتی برخوردارند. این در حالی است که ممکن است از نظر سطح کیفی ثبت تصاویر و رزولوشن بسیار با هم تفاوت داشته باشند. انتخاب این‌که کدام دستگاه مناسب استریمینگ است کاملا به خود شخص گیم استریمر و برآورد نیاز او بستگی دارد.

ی امکانات راحت تری برای پرداختهای درون برنامه ای موجود است اما پرداخت در برنامه ها و بازیهایی که در خارج از مرزهای جمهوری اسلامی ایران تولید میشوند گاهی مشکلات بسیار زیادی را برای کاربران به حفاظت از حریم شخصی کاربران ، خدمات پرداخت را برای شما مهیا و فراهم خواهد کرد و به شما کمک میکند تا بدون هیچ نگرانی هر آنچه را که در تمام برنامه ها و بازیهای موبایلی نیاز دارید بدون هیچ درنگی خریداری کنید . سایت دیکاردو مفتخر به تکمیل روزانه بیش از 500 سفارشات کاربران ایرانی میباشد .

دیدگاهتان را بنویسید